Film ślubny

Naturalność

Realizuję filmy ślubne i teledyski jako kamerzysta w Warszawie i okolicach, ale też chętnie odwiedzam Pary Młode w każdym zakątku woj. mazowieckiego i Polski. Nie wpływam na bieg wydarzeń, bo wiem że to Was stresuje.

filmowanie wesel mazowieckie

Ponadczasowy uniwersalny film

Prawdziwe, niereżyserowane ujęcia nadadzą filmowi ponadczasowy klimat. Wiem że jest zawsze jakaś moda czy trend na film ślubny, jednak ona szybko przemija, a reportaż naturalny jest zawsze prawdziwy i ponadczasowy. Z biegiem lat Wasz film ślubny zobaczą Wasze dzieci, Wasi wnukowie, będziecie szukać na nim siebie z lat młodości, będziecie chcieli jak najwięcej odnaleźć na nim tych który odeszli. Wtedy taki film będzie bezcenną rodzinną pamiątką.

Pamiętajmy …

kamerzysta tanio

Prawdziwe, niereżyserowane ujęcia nadadzą filmowi ponadczasowy klimat. Wiem że jest zawsze jakaś moda czy trend na film ślubny, jednak ona szybko przemija, a reportaż naturalny jest zawsze prawdziwy i ponadczasowy. Z biegiem lat Wasz film ślubny zobaczą Wasze dzieci, Wasi wnukowie, będziecie szukać na nim siebie z lat młodości, będziecie chcieli jak najwięcej odnaleźć na nim tych który odeszli. Wtedy taki film będzie bezcenną rodzinną pamiątką.

Kronika rodzinna

Może jakaś ciocia czy babcia nie będzie zbyt fotogeniczna na ślubnym teledysku. Może Wasz dziadek który zaśpiewa do mikrofonu w czasie biesiad na ludową nutę trochę zafałszuje. Ale to Wasza historia. Być może to oni dali wam najpiękniejszy okres Waszego dzieciństwa. Jeśli zobaczycie takie ujęcia w moim portfolio to może one Was nie zachwycą, ale wiedzcie że dla kogoś te obrazki mają wyjątkową wartość. Staram się zawsze na swoich reportażach ślubnych odnajdywać takie osoby, i dawać Wam bezcenną pamiątkę. Nie wiecie ile dla nich znaczy doczekać ślubu swoich wnuków.

ile kosztuje fotograf na slub

Styl i klimat filmu ślubnego

Istnieją oczywiście sprawdzone style filmowe jak film look, white style, B&W, efekty rozmycia czy wyostrzenia, głębia ostrości, sposób narracji filmowej, gradacja kolorów. Podkreślają one styl Waszego ślubu, klasyczny, boho, rustykalny, lub klimat sesji ślubnej w górach czy nad morzem.

Zawsze wybór pozostawiam Parze Młodej. A naturalny reportaż, ponieważ jest w mim wszystko co ważne możne być masterem do reportażu w klimacie aktualnej mody czy trendów na film ślubny.

Styl pracy filmowca

Ślub to wyjątkowe wydarzenie, którego nie powtórzycie, a dla filmowca chcącego zrobić wysokiej klasy prawdziwy film, jest to duże wyzwanie. Są to unikalne chwile które trwają sekundy. Kamerzysta nie ma czasu na powtórki, ustawianie Pary Młodej do zdjęć. Bardzo dużo dzieje się spontanicznie i nie przewidywalnie. Odpowiedzialny kamerzysta jest gotowy na wszystko: mam zapasowy sprzęt, zawsze nagrywam z kilku kamer aby mieć zapasowy materiał. Z pewnością wielu wrażeń dostarczą Wam dodatkowe ujęcia wykonane przez drugiego operatora lub ujęcia filmowe z drona. Sprawdźcie czy mam dla Was wolny termin.

Film dla przyszłych pokoleń

Jesteśmy pasjonatami tworzenia artystycznych, emocjonalnych i fabularnych filmów ślubnych. Uwielbiamy tworzyć filmy, które naprawdę coś znaczą dla naszych klientów; filmy, które pomogą stworzyć te same emocje, które były odczuwalne w ciągu dnia; filmy, które będą oglądane przez następne pokolenia.

Szczegóły które tworzą klimat

Korzystając z kreatywnej kompozycji, naturalnego światła i małych, cichych kamer, sfilmujemy Twój ślub tak dyskretnie, jak to możliwe, rejestrując naturalny i spontaniczny materiał. Zawsze zwracamy uwagę na delikatne akcenty i ładne szczegóły, a także na bardzo emocjonalne momenty Twojego dnia. Nie będziemy przerywać starannie zaplanowanego biegu wydarzeń i nie będziemy przeszkadzać. Ten dzień dotyczy was dwojga, waszych rodzin i przyjaciół – nie nas.

Filmowanie bez tajemnic

Przeprowadzimy Cię przez proces filmowania przed dniem ślubu, abyś czuł się komfortowo i zadowolony wiedząc, czego się spodziewać w dniu ślubu – w końcu będziemy z Tobą przez cały dzień! Ważną częścią naszego procesu jest rozmowa z Tobą podczas naszej przedślubnej konsultacji telefonicznej lub na osobistym spotkaniu, dzięki czemu wszyscy się poznajemy i właśnie podczas tych rozmów dowiadujemy się o Was dwojgu i co jest dla Was ważne.

Kamerzysta który pracuje zespołowo

W dniu Twojego ślubu z radością będziemy współpracować z Twoim starannie dobranym zespołem, który pomoże uczynić Twój ślub jednym z najlepszych dni w Twoim życiu i nigdy nie lekceważymy tego zaszczytu. Jesteśmy przyjaźni, profesjonalni i pełni pasji, aby produkować dla Ciebie możliwie najlepsze filmy.

teledysk slubny

Style filmów ślubnych

Jestem operatorem ślubnym od ponad 30 lat. Z własnego doświadczenia wiem, że tworzenie pozytywnego filmu ślubnego zaczyna się na długo przed tym, zanim dostarczę Ci gotowy film. Zaczyna się od pomocy w zrozumieniu różnych dostępnych stylów filmów ślubnych. Do wyboru są trzy różne style filmów ślubnych. Nie ma dobrego ani złego wyboru; to osobiste preferencje. Jednak wybór odpowiedniego stylu filmowego może być bardzo mylący, ponieważ wszystkie dzisiejsze studia używają innej terminologii do opisania swoich filmów.

Ta strona ma jeden cel, aby pomóc Ci zrozumieć i łatwo odróżnić różnice między stylami filmów ślubnych, niezależnie od używanej terminologii. Więc zacznijmy!

Film dokumentalny

Jeden kamerzysta rejestruje filmy dokumentalne. Podstawowym celem jest jedynie udokumentowanie ważnych wydarzeń dnia z perspektywy indywidualnej kamery. Gotowy film jest najmniej kreatywny ze wszystkich stylów filmu ślubnego, ale jest najbardziej opłacalny. Gotowe wideo jest odtwarzane w czasie rzeczywistym, więc mogą wystąpić chwile, kiedy podczas oglądania użyjesz przycisku przewijania do przodu. Chociaż film dokumentalny nie jest filmem kreatywnym, pozwala uniknąć

Film w stylu standardowym

Film w stylu standardowym to bardzo tradycyjny styl filmowy. Jest rejestrowany przez dwóch kamerzystów, których głównym celem jest uchwycenie wydarzeń dnia z różnych ujęć kamery. Drugi kąt kamery pozwala na kreatywną edycję gotowego filmu, ale w porządku chronologicznym. Kluczem do filmu w stylu standardowym jest montaż chronologiczny. Edycja sekwencyjna kontroluje to, co widzisz, a co ważniejsze, kiedy to widzisz. Możesz uznać przewidywalność tego stylu filmowego za wadę. Poza tym film w stylu standardowym to świetny sposób na ponowne przeżycie dnia, ponieważ zawiera wiele momentów, których być może nie miałeś okazji zobaczyć z pierwszej ręki.

Film w stylu Highlight

Najpopularniejszym stylem filmowym oferowanym przez dzisiejsze nowoczesne studia jest bez wątpienia Highlight Film. Nagrywamy filmy z wyróżnieniem, wykorzystując wielu operatorów filmowych z różnych stron i używamy kreatywnych narzędzi, takich jak suwaki, szybowce, gimbale i drony. Operatorzy w sposób kreatywny edytują materiał filmowy przechwycony w jedyny w swoim rodzaju Film Highlight. Jednak nie wszystkie filmy z najlepszymi prezentacjami są takie same. Prawdziwy film Highlight jest wyjątkowy dla każdej pary i będzie zawierał wszystkie najważniejsze momenty, które miały miejsce w ciągu dnia.

Żałuje budżetu dla nowożeńców

Niestety, niektóre studia pracują z szablonami Highlight Film, które trwają od 5 do 10 minut. Bez względu na to, ile materiału filmowego przechwycą, zagęszczają go we wstępnie zdefiniowanym szablonie. Ta technika edycji zmusza ich do wycinania kluczowych momentów, które po prostu nie pasują. Nie zrozumcie mnie źle, najprawdopodobniej ten 5-10 minutowy film będzie fajny do oglądania. Jednak na koniec zapytasz: „Gdzie są wszystkie inne ważne momenty mojego dnia?” Studia często zawierają surowe materiały filmowe, aby pomóc przezwyciężyć ten sprzeciw, ale pozwól, że zapytam: „Czy chcesz oglądać godziny surowych materiałów filmowych, aby ponownie przeżyć ważne chwile dnia?

Nasze najlepsze filmy są bardzo różne. Chociaż średnia długość naszych Filmów z Wyróżnieniem wynosi około 20 minut, to od wydarzeń, które rejestrujemy, decydują o długości filmu. Tworząc Twój film Highlight, nie skupiamy się na tym, jak długi jest ten film, ale na upewnieniu się, że uwzględniamy każdy krytyczny moment Twojego dnia. Nigdy nie powinieneś być zmuszany do oglądania surowego materiału filmowego, aby ponownie przeżyć ważne momenty swojego dnia.

Zwiastun ślubny

Media społecznościowe sprawiają, że zwiastuny są popularną opcją. Zwiastun zawiera krótkie podsumowanie wydarzeń dnia. Kluczowym słowem jest tutaj „Podsumowanie”. Zwiastun nie ma być gotowym filmem. Pomyśl o swoim ostatnim doświadczeniu w kinie. Siedząc wygodnie, jedząc popcorn i czekając na rozpoczęcie premiery, oglądałeś zwiastuny filmów, które pojawią się w późniejszym terminie. To jest główny cel zwiastuna…. po prostu zainteresować Cię na tyle, by chcieć wrócić i obejrzeć film. Zwiastuny są fajne do oglądania i udostępniania, ale uważaj na wytwórnie wypychające je jako gotowe filmy z Wyróżnienia; to tylko sprawi, że będziesz rozczarowany i chciałbyś mieć więcej do oglądania.

Chętnie sprawdzimy dostępność i odpowiemy na Twoje pytania na żywo.

Rzut oka

The Sneak Peek to tylko krótsza wersja zwiastuna, ale koncepcja jest taka sama. Celem jest zainteresowanie Cię na tyle, abyś chciał obejrzeć cały film.

Gratulacje!

Poświęcenie czasu na poznanie terminologii związanej z filmem ślubnym jest niezbędnym krokiem do zakupu filmu ślubnego, który będziesz cenić przez całe życie. Zachęcamy do jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej o realizowanych przez nas filmach ślubnych lub sprawdzić dostępność terminu. Jeszcze raz dziękujemy za przeczytanie i życzymy fantastycznego filmu ślubnego!