Teledysk

Sesja ślubna Marty i Mateusza w malowniczym parku w Opinogórze

Na miejsce do zdjęć na teledysk wybraliśmy z Martą i Mateuszem Zespół Pałacowo Parkowy w Opinogórze, i Muzeum Romantyzmu. Na przedpolach pięknego neogotyckiego pałacyku, najpiękniejszej budowli w parku, jest wiele malowniczych plenerów na sesję ślubną. Opinogórski pałacyk powstawał w pierwszej połowie XIX wieku. Z roku 1828 pochodzi list, w którym Zygmunt Krasiński pisał do ojca, gen. Wincentego Krasińskiego, o postępujących pracach budowlanych.
Pomysł powstania budowli łączymy z Marią Urszulą z Radziwiłłów Krasińską, żoną generała i matką poety. To ona prawdopodobnie pragnęła stworzyć w Opinogórze „Puławy Mazowsza”, rezydencję wzorowaną na słynnej siedzibie księżnej Izabeli Czartoryskiej.

Pałacyk to prezent ślubny dla pary Młodej

Opinogórski pałacyk prawdopodobnie stanął na zrębach jakiegoś dawnego budynku. W XIX wieku modne było tzw. oblekanie budowli w „kostium gotycki”, czyli nadawanie istniejącym zabudowaniom cech architektury średniowiecznej. Chyba właśnie tego dokonano na polecenie Wincentego Krasińskiego w Opinogórze. Powstała niewielka, lekka budowla o ostrołukowych oknach z pomieszczeniami zdobionymi pięknymi sztukateriami. Znajdujący się przed budynkiem mur nadał pałacykowi obronny charakter. Stąd wzięło się używane wobec budowli określenie „zameczek”.

Ta perełka polskiego neogotyku była prezentem ślubnym generała Krasińskiego dla Zygmunta i Elżbiety (Elizy) z Branickich. Oficjalnie pałacyk przekazano młodej parze latem 1843 roku. Dwa lata później, prawdopodobnie na polecenie Elizy, rozbudowano zameczek, powiększając go o dwa salony od strony północnej.

Milena i Paweł

W tej pięknej okolicy jest piękny kościół który ma niezwykłą historię. Ślub w tym miejscu jest niezapomnianym przeżyciem. Para Młoda która zdecyduje się na ślub w tym miejscu ma do dyspozycji zaledwie kilka minut drogi piękną salę weselną w Muzeum Romantyzmu, oraz park na którym można zorganizować tort w plenerze i inne atrakcje.  Tak wyglądał ślub Mileny i Pawła w Opinogórze:

Katarzyna i Kamil

Katarzyna i Kamil zdecydowali się pojechać na cały dzień do Nieborowa i Arkadii na swoją sesję ślubną. Zastaliśmy piękną pogodę, ciepły polski schyłek lata. Do realizacji zdjęć do teledysku, Para Młoda poprosiła o mini sesję fotograficzną. Powstały piękne zdjęcia, m.in. z rodziną łabędzi.

Nieborów to dwa piękne miejsca na sesję ślubną, pałac i ogród.

Pierwsze z nich to Pałac w Nieborowie – barokowy pałac zaprojektowany przez Tylmana z Gameren na zlecenie Michała Stefana Radziejowskiego, znajdujący się w Nieborowie. Pałac od 1774 do 1944 należał do rodziny Radziwiłłów. Po drugiej wojnie światowej stał się oddziałem Muzeum Narodowego w Warszawie.

Drugie to odrestaurowany zabytkowy Ogród w Arkadii. Ogród zaprojektowany w 1778 roku architektonicznie i z ogrodową oprawą przez Szymon Bogumiła Zuga w stylu angielskim, na zamówienie przez Helenę Radziwiłłową.

Akwedukt

Najsłynniejszym zabytkiem który obowiązkowo powinien znaleźć się w planach sesji ślubnej, to akwedukt. Wzniesiony w 1784 roku nad kaskadą wodną. Wzorowany na architekturze wodociągów rzymskich. Pod względem funkcjonalnym stanowi most łączący brzegi rzeczki Łupi tuż przy ujściu do wielkiego stawu. Zachował się projekt Akweduktu z 1784 roku sygnowany przez Szymona Bogumiła Zuga.

Paulina i Mariusz

Wspominam tę Parę Młodą szczególnie. Paulina niezwykle piękna Panna Młoda, wykazała się szczególnym wdziękiem w tańcu w czasie sesji do teledysku. Można powiedzieć, wrodzony talent do tańca klasycznego. Dzięki temu talentowi na pierwszym tańcu, jak też na zabawie tanecznej Paulina była na weselu pierwszą gwiazdą.

Małgosia & Bogdan

Jak widzicie na moich teledyskach ślubnych, aula Politechniki Warszawskiej jest jednym z najbardziej magicznych miejsc na sesję ślubna filmową i fotograficzną

Monika i Konrad

Monika i Konrad zdecydowalui się na sesję ślubną w Pałacu Wilanowskim i jego ogrodach. Była dość późna jesień, nie mieliśmy duzegfo wyboru jesli chodzi o diobra pogodę. Jednak niezwykle ciepłe uczucia, miłość łącząca juz od wielu lat Monikę i Konrada, nadały tej sesji niezwykły charakter. Sami zobaczcie.

W Wilanowie zrealizowałem swój pierwszy teledysk z sesji zdjęciowej, tzw. backstage, pierwsza przygoda z wideofilmowaniem. Było to dosyć dawno temu, zapewne dostrzeżecie różnicę w stylu filmowania, ze współczesnymi teledyskami ślubnymi. Pełna uroku Para Młoda zaprezentowała się pięknie na każdym ujęciu.

Naturalność

Realizuję filmy ślubne i teledyski jako kamerzysta w Warszawie i okolicach, ale też chętnie odwiedzam Pary Młode w każdym zakątku woj. mazowieckiego i Polski. Nie wpływam na bieg wydarzeń, bo wiem że to Was stresuje.

Ponadczasowy uniwersalny film

Prawdziwe, niereżyserowane ujęcia nadadzą filmowi ponadczasowy klimat. Wiem że jest zawsze jakaś moda czy trend na film ślubny, jednak ona szybko przemija, a reportaż naturalny jest zawsze prawdziwy i ponadczasowy. Z biegiem lat Wasz film ślubny zobaczą Wasze dzieci, Wasi wnukowie, będziecie szukać na nim siebie z lat młodości, będziecie chcieli jak najwięcej odnaleźć na nim tych który odeszli. Wtedy taki film będzie bezcenną rodzinną pamiątką.

Może jakaś ciocia czy babcia nie będzie zbyt fotogeniczna na ślubnym teledysku. Może Wasz dziadek który zaśpiewa do mikrofonu w czasie biesiad na ludową nutę trochę zafałszuje. Ale to Wasza historia. Być może to oni dali wam najpiękniejszy okres Waszego dzieciństwa. Jeśli zobaczycie takie ujęcia w moim portfolio to może one Was nie zachwycą, ale wiedzcie że dla kogoś te obrazki mają wyjątkową wartość. Staram się zawsze na swoich reportażach ślubnych odnajdywać takie osoby, i dawać Wam bezcenną pamiątkę. Nie wiecie ile dla nich znaczy doczekać ślubu swoich wnuków.

Styl i klimat filmu ślubnego

Istnieją oczywiście sprawdzone style filmowe jak film look, white style, B&W, efekty rozmycia czy wyostrzenia, głębia ostrości, sposób narracji filmowej, gradacja kolorów. Podkreślają one styl Waszego ślubu, klasyczny, boho, rustykalny, lub klimat sesji ślubnej w górach czy nad morzem.

Zawsze wybór pozostawiam Parze Młodej. A naturalny reportaż, ponieważ jest w mim wszystko co ważne możne być masterem do reportażu w klimacie aktualnej mody czy trendów na film ślubny

Styl pracy filmowca

Ślub to wyjątkowe wydarzenie, którego nie powtórzycie, a dla filmowca chcącego zrobić wysokiej klasy prawdziwy film, jest to duże wyzwanie. Są to unikalne chwile które trwają sekundy. Kamerzysta nie ma czasu na powtórki, ustawianie Pary Młodej do zdjęć. Bardzo dużo dzieje się spontanicznie i nie przewidywalnie. Odpowiedzialny kamerzysta jest gotowy na wszystko: mam zapasowy sprzęt, zawsze nagrywam z kilku kamer aby mieć zapasowy materiał. Z pewnością wielu wrażeń dostarczą Wam dodatkowe ujęcia wykonane przez drugiego operatora lub ujęcia filmowe z drona. Sprawdźcie czy mam dla Was wolny termin.